FA Vase Fourth Round Draw in full with simply 32 groups remaining

8

The FA Vase Fourth Round Draw has been made in full with simply 32 groups remaining within the competitors and heating up properly.

There have been no new entries coming into this stage of the event with the successful sides for the Fourth Round choosing up £1,875 and the losers getting £600.

An enormous quantity occurred within the Third Round, one thing you may see extra of with pictures and movies by clicking HERE.

Football Plazza
wwwfanbantercouk Fan response to the newest soccer information gossip funnies

FA VASE FOURTH ROUND DRAW

15:00 1 Eccleshill United VS AFC Liverpool
15:00 2 Bury AFC VS Holker Previous Boys AFC
15:00 3 West Didsbury & Chorlton AFC VS Horden Neighborhood Welfare
15:00 4 Atherstone City VS Hartpury College
15:00 5 Tring Athletic VS Walsall Wooden
15:00 6 Biggleswade United VS Coventry Sphinx
15:00 7 Congleton City VS Pinchbeck United
15:00 8 Newport Pagnell City VS Leighton City
15:00 9 AFC Wulfrunians VS Anstey Nomads
15:00 10 Buckland Athletic VS Ascot United
15:00 11 Clevedon City VS Harefield United
15:00 12 Brixham AFC VS Raynes Park Vale
15:00 13 Egham City VS Peacehaven & Telscombe
15:00 14 Corsham City VS Deal City
15:00 15 Bridgwater United VS Erith City
15:00 16 Jersey Bulls VS Romford

FA VASE THIRD ROUND RESULTS

Friday 2 December 2022
Bridgwater United (9) 1–0 Cribbs (9)

Saturday 3 December 2022
Longridge City (9) 1–1 (2–4 p) Eccleshill United (9)
Holker Previous Boys (10) 4–2 Squires Gate (9)
Bury AFC (9) 2–0 Abbey Hey (10)
AFC Liverpool (9) 2–1 Cheadle City (10)
Horden Neighborhood Welfare (10) 2–0 AFC Darwen (10)
Whitley Bay (9) 1–1 (1–4 p) West Didsbury & Chorlton (9)
Belper United (9) 0–6 Coventry Sphinx (9)
AFC Wulfrunians (9) 3–0 Brocton (10)
Atherstone City (9) 1–1 (4–2 p) Whittlesey Athletic (10)
Newark & Sherwood (9) 0–2 Anstey Nomads (9)
Congleton City (9) 4–3 Lye City (9)
Highgate United (9) 0–7 Walsall Wooden (9)
Biggleswade United (9) 1–1 (3–1 p) Lakenheath (9)
Leighton City (9) 2–1 Fakenham City (9)
Whittlesey Athletic (10) 1–3 Romford (9)
Pinchbeck United (9) 1–0 St. Panteleimon (9)
Norwich United (9) 0–1 Newport Pagnell City (9)
Stansfeld (9) 1–2 Erith City (9)
Harefield United (9) 2–1 North Greenford United (9)
Jersey Bulls (9) 5–1 Athletic Newham (9)
Sporting Bengal United (10) 2–2 (4–5 p) Deal City (9)
Larkfield & New Hythe Wanderers (10) 1–2 Raynes Park Vale (9)
Eastbourne City (9) 0–1 Egham City (9)
Holyport (9) 0–0 (2–3 p) Peacehaven & Telscombe (9)
Ascot United (9) 4–0 Little Widespread (9)
Clevedon City (9) 1–1 (5–3 p) New Milton City (10)
Shaftesbury (9) 1–1 (4–5 p) Brixham (10)
Hartpury College (10) 7–0 Bovey Tracey (10)
Buckland Athletic (9) 3–0 Laverstock & Ford (9)
Royal Wootton Bassett City (9) 0–0 (3–4 p) Corsham City (9)

Sunday 4 December 2022
Dunstable City (9) 2-3 Tring Athletic (9)

FA VASE SECOND ROUND RESULTS

Sunday 13 November 2022
1 AFC Liverpool (9) 1–1 (4–3 p) FC St Helens (10)
30 Baldock City (9) 1–4 Newport Pagnell City (9)

Saturday 12 November 2022
13:30 43 Fisher FC 1 – 2 Jersey Bulls FC
14:00 20 Rugby City FC 1 – 2 AFC Wulfrunians
14:15 62 Elburton Villa FC 0 – 4 Bridgwater United FC
15:00 2 Hallam FC 1 – 1 Bury AFC – Bury AFC gained 4-1 on penalties
15:00 3 Newcastle Benfield FC 1 – 1 Longridge City FC – Longridge City FC gained 3-1 on penalties
15:00 4 Wythenshawe City FC 2 – 2 Eccleshill United FC – Eccleshill United FC gained 4-3 on penalties
15:00 5 Brigg City FC 0 – 3 Cheadle City FC
15:00 6 AFC Darwen 2 – 1 Thornaby FC
15:00 19 Lye City FC 4 – 0 Ollerton City FC
15:00 21 Brocton FC 1 – 0 Whitchurch Alport FC
15:00 22 Stourport Swifts FC 2 – 1 Loughborough College students FC
15:00 23 Tividale FC 0 – 3 Highgate United FC
15:00 24 Congleton City FC 2 – 1 Coventry United FC
15:00 25 Walsall Wooden FC 4 – 0 Sandbach United FC
15:00 26 Biggleswade United FC 3 – 0 London Lions FC
15:00 27 Lakenheath FC 3 – 2 Buckhurst Hill FC
15:00 29 Whittlesey Athletic FC 1 – 0 Oxhey Jets FC
15:00 31 Saffron Walden City FC 0 – 2 Leighton City FC
15:00 32 Woodford City FC 2 – 2 Fakenham City FC – Fakenham City FC gained 4-3 on penalties
15:00 33 Romford FC 2 – 0 Little Oakley FC
15:00 35 Norwich United FC 2 – 0 Stansted FC
15:00 36 Tring Athletic FC 1 – 1 Burnham Ramblers FC – Tring Athletic FC gained 5-3 on penalties
15:00 37 Stansfeld FC 2 – 1 Crowborough Athletic FC
15:00 38 Glebe FC 3 – 6 Sporting Bengal United FC
15:00 39 Phoenix Sports activities FC 2 – 4 Deal City FC
15:00 40 Erith City FC 1 – 0 Guildford Metropolis FC
15:00 41 Broadbridge Heath FC 0 – 3 Ascot United FC
15:00 42 Athletic Newham FC 4 – 0 Kennington FC
15:00 44 Bexhill United FC 0 – 1 Eastbourne City FC
15:00 45 Chessington & Hook United FC 0 – 3 Harefield United FC
15:00 46 Wallingford & Crowmarsh FC 1 – 4 Little Widespread FC
15:00 47 Larkfield & New Hythe FC 2 – 0 Tunbridge Wells FC
15:00 48 Egham City FC 2 – 1 Abbey Rangers FC
15:00 49 Peacehaven & Telscombe FC 3 – 1 Bedfont FC
15:00 50 North Greenford United FC 3 – 2 AFC Whyteleafe
15:00 52 Colliers Wooden United FC 0 – 1 Raynes Park Vale FC
15:00 53 Buckland Athletic FC 5 – 1 Cullompton Rangers FC
15:00 54 Mousehole FC 1 – 2 Hartpury College FC
15:00 55 Clevedon City FC 4 – 0 Mangotsfield United FC
15:00 56 New Milton City FC 2 – 1 Cowes Sports activities FC
15:00 57 Laverstock & Ford FC 2 – 1 Falmouth City AFC
15:00 58 Roman Glass St George FC 1 – 3 Corsham City FC
15:00 59 Brimscombe & Thrupp FC 3 – 3 Shaftesbury FC – Shaftesbury FC gained 4-1 on penalties
15:00 60 Brixham AFC 2 – 1 Andover New Avenue FC
15:00 61 Bovey Tracey FC 4 – 3 Brockenhurst FC
15:00 63 Wellington AFC 2 – 2 Royal Wootton Bassett City FC – Royal Wootton Bassett City FC gained 5-4 on penalties
15:00 64 Thornbury City FC 1 – 2 Cribbs FC
19:00 28 St Panteleimon FC 3 – 3 Sheringham FC – St Panteleimon FC gained 3-2 on penalties
19:45 51 Montpelier Villa AFC 0 – 7 Holyport FC

Friday 11 November 2022
19:45 34 Dunstable City FC 1 – 0 Enfield FC
20:00 13 Pinchbeck United FC 3 – 2 Dunkirk FC

FIRST ROUND PROPER RESULTS:

Saturday 22 October 2022
1 Whitley Bay FC 4 – 2 Billingham Synthonia FC
2 Newcastle Benfield FC 4 – 0 Newton Aycliffe FC
3 Seaham Purple Star FC 1 – 2 Eccleshill United FC
5 Squires Gate FC 2 – 1 Cammell Laird 1907 FC
6 Barnoldswick City FC 5 – 4 Selby City FC
7 Billingham City FC 1 – 4 FC Isle of Man
8 Barton City FC 2 – 4 Cheadle City FC
9 West Didsbury & Chorlton FC 2 – 1 Golcar United FC
10 Kendal City FC 3 – 4 Longridge City FC
11 Brandon United FC 2 – 3 Thackley FC
12 Brigg City FC 2 – 0 Harrogate Railway Athletic FC
13 Newcastle College FC 2 – 5 Hallam FC
14 Frickley Athletic FC 1 – 3 Emley AFC
15 Holker Previous Boys FC 3 – 1 Whickham FC
16 FC St Helens 2 – 1 Penistone Church FC
17 AFC Darwen 3 – 2 Charnock Richard FC
18 Campion AFC 1 – 3 Bacup Borough FC
19 Horden Neighborhood Welfare FC 3 – 0 Armthorpe Welfare FC
20 Thornaby FC 2 – 2 Pilkington FC (5-4 pens)
21 Winterton Rangers FC 1 – 2 Prestwich Heys FC
22 Pershore City FC 1 – 2 Atherstone City FC
23 Stourport Swifts FC 4 – 2 Shifnal City FC
24 Newark & Sherwood United FC 3 – 0 Ashby Ivanhoe FC
26 Westfields FC 0 – 1 Ollerton City FC
27 Hinckley AFC 4 – 1 Cogenhoe United FC
28 Worcester Metropolis FC 0 – 1 Wellingborough City FC
29 Sandbach United FC 2 – 0 Kimberley MW FC
30 Cheltenham Saracens FC 3 – 5 Belper United FC
31 Brocton FC 1 – 1 Wolverhampton Casuals FC (3-4 pens)
32 Racing Membership Warwick FC 1 – 2 Dunkirk FC
33 Newent City FC 1 – 1 Eccleshall FC (3-5 pens)
34 Stone Previous Alleynians FC 3 – 2 Shirebrook City FC
35 Blackstones FC 1 – 1 Bourne City FC (3-1 pens)
36 Birstall United FC 0 – 1 AFC Wulfrunians
37 Hartpury College FC 1 – 0 Tuffley Rovers FC
38 Sherwood Colliery FC 3 – 4 Pinchbeck United FC
39 Tividale FC 1 – 1 Radford FC (4-1 pens)
40 Lye City FC 8 – 0 Northampton Sileby Rangers FC
41 Stapenhill FC 1 – 6 Walsall Wooden FC
42 Quorn FC 1 – 3 Highgate United FC
43 Buckhurst Hill FC 2 – 2 Basildon City FC (5-3 pens)
44 Tring Athletic FC 3 – 2 Aylesbury Vale Dynamos FC
45 Downham City FC 2 – 3 Stansted FC
46 Harpenden City FC 2 – 3 St Panteleimon FC
48 Norwich United FC 3 – 1 Barkingside FC
49 Biggleswade United FC 2 – 0 Redbridge FC
50 Baldock City FC 2 – 2 Benfleet FC (4-3 pens)
51 Godmanchester Rovers FC 1 – 2 Little Oakley FC
52 Shefford City & Campton FC 1 – 1 Leighton City FC (1-3 pens)
53 Newmarket City FC 3 – 4 Romford FC
55 Oxhey Jets FC 3 – 1 Wisbech City FC
56 Dunstable City FC 2 – 1 Norwich CBS FC
57 Burnham Ramblers FC 0 – 0 Ely Metropolis FC (4-2 pens)
58 Whittlesey Athletic FC 2 – 2 Diss City FC (4-3 pens)
59 Wormley Rovers FC 1 – 1 Sheringham FC (2-4 pens)
60 Erith City FC 1 – 0 Crawley Down Gatwick FC
61 Eastbourne City FC 6 – 0 Brook Home FC
62 Crowborough Athletic FC 4 – 1 Eversley & California FC
63 Rising Ballers Kensington FC 0 – 5 Harefield United FC
64 Lydd City FC 0 – 0 Holyport FC (4-5 pens)
65 Peacehaven & Telscombe FC 4 – 0 Horley City FC
66 Fleet City FC 1 – 2 Colliers Wooden United FC
67 Chessington & Hook United FC 4 – 1 Berks County FC
68 Larkfield & New Hythe FC 3 – 1 Edgware & Kingsbury FC
69 Rusthall FC 2 – 2 Montpelier Villa AFC (4-5 pens)
70 Jersey Bulls FC 3 – 1 Bearsted FC
71 Bedfont FC 1 – 0 Redhill FC
72 Kennington FC 3 – 1 Blackfield & Langley FC
73 Rayners Lane FC 1 – 2 Cowes Sports activities FC
74 British Airways FC 1 – 1 Abbey Rangers FC (2-4 pens)
75 Whitchurch United FC 0 – 5 Broadbridge Heath FC
76 Horndean FC 1 – 2 Bexhill United FC
77 Tadley Calleva FC 1 – 1 Guildford Metropolis FC (2-4 pens)
78 AFC Stoneham 2 – 2 Fisher FC (3-5 pens)
79 London Samurai Rovers FC 3 – 4 Wallingford & Crowmarsh FC
80 Newport (IW) FC 0 – 1 Ascot United FC
81 Pagham FC 0 – 1 Sporting Bengal United FC
82 Deal City FC 7 – 0 Tooting Bec FC
83 AFC Portchester 2 – 3 Phoenix Sports activities FC
84 Frimley Inexperienced FC 0 – 7 North Greenford United FC
86 Little Widespread FC 3 – 1 Milton United FC
87 Avenue FC 1 – 5 Andover New Avenue FC
88 Wellington AFC 2 – 0 Barnstaple City FC
89 Oldland Abbotonians FC 0 – 0 Shaftesbury FC (3-4 pens)
90 Falmouth City AFC 2 – 1 Helston Athletic FC
91 Cribbs FC 4 – 2 Portland United FC
92 Mangotsfield United FC 2 – 0 Crediton United FC
93 Bovey Tracey FC 1 – 1 Ivybridge City FC (4-3 pens)
94 Bradford City FC 0 – 3 Laverstock & Ford FC
95 Lydney City FC 1 – 3 Mousehole FC
96 Brixham AFC 4 – 0 Odd Down FC
97 Brimscombe & Thrupp FC 1 – 1 Torpoint Athletic FC (5-4 pens)
98 Cullompton Rangers FC 2 – 0 Bemerton Heath Harlequins FC
99 Bishops Lydeard FC 1 – 2 Roman Glass St George FC
100 St Blazey FC 1 – 2 Thornbury City FC
101 Bridport FC 3 – 5 Royal Wootton Bassett City FC
102 Keynsham City FC 0 – 4 Corsham City FC
103 Elburton Villa FC 1 – 0 Ashton & Backwell United FC
4 Bury AFC 3–0 Bishop Auckland
25 Coventry United 3–3 (3–1 p) Romulus
47 Might & Baker 1–3 Enfield
85 AFC Whyteleafe 7–1 Snodland City 
54 Woodford City FC 3 – 3 Sawbridgeworth City FC (4-2 pens)

The put up FA Vase Fourth Round Draw in full with simply 32 groups remaining appeared first on Fan Banter.

Supply – fanbanter.co.uk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptRead More